Ściąganie filmów z Megawideo

Z mediawiki

Serwis Megavideo został zamknięty. Wszystkie materiały wideo nie działają i pobrać ich nie można.

Pobierać filmy z serwisu Megavideo, na którym również udostępniamy nasze materiały wideo można ściągać jak w przypadku YouTube'a na kilka różnych sposobów. Niestety na dużo mniej niż w przypadku YouTube, gdyż serwis Megawideo jest dużo słabiej rozpowszechniony i rozwinięty.

Pobieranie filmów z Megavideo jest możliwe podobnie jak z YouTube za pomocą programu vDownloader.

Poniżej pobieranie filmów opiszemy na przykładzie programu Megawideo Downloader, którego można ściągnąć klikają na link i pobrać z działu Download POA.


Tak wygląda program po zainstalowaniu. Działanie i obsługa jest niemal identyczna i analogiczna do opisywanego w naszej pomocy programu VDownloader do ściągania filmów z YouTube
.

Ściąganie filmów z Megawideo

Teraz opiszemy interfejs programu, czyli co trzeba zrobić by program został ściągnięty na dysk naszego komputera.

Ściąganie filmów z Megawideo
  • 1. W to pole należy wkleić skopiowany adres filmu z Megawideo. Analogicznie do sposobu ściągania z YouTube.
  • 2. Tu należny ustawić miejsce docelowe gdzie mają się zapisywać (mają byś ściągnięte) filmy na dysk.
  • 3. To pole pozostawiamy bez zmian, gdyż domyślnie jest wybrana opcja poprawna - serwis Megawideo.
  • 4. Na tej liście zaznaczamy docelowy format pliku wideo, do jakiego film ma zostać po ściągnięciu przekonwertowany. Oczywiście nie musimy tutaj nic zmieniać.
  • 5. Pole należy zaznaczyć, jeśli chcemy aby program ściągnął film w jakości HD (w wysokiej rozdzielczości). Należy pamiętać, że wtedy taki film jest bardzo duży i z pewnością dłużej będzie się pobierał. Jeśli zatem zależy nam na jakości a nie na szybkości to należy opcją zaznaczyć.
  • 6. To pole jest zupełnie opcjonalne. Jeśli chcemy, by program został umieszczony w Autostacie systemu Windows, czyli jeśli chcemy aby program był automatycznie otwierany przy każdym uruchomieniu systemu. Funkcja może być przydatna w przypadku ciągłego lub częstego ściągania filmów. W pozostałych przypadkach nie należy jej zaznaczać.
  • 7. Przycisk Add czyli dodaj służy do rozpoczęcia ściągania filmu, a dokładniej zakolejkowania go na listę, którą widać poniżej.

Zobacz również

Osobiste