Ściąganie plików z serwera FTP (Total Commander)

Z mediawiki

Opisujemy tutaj jak można ściągnąć wszystkie pliki z naszego serwera FTP za pomocą najbardziej znanego klienta FTP - programu o nazwie Total Commander.

Udostępniamy wszystkim usługę ściągania zasobów z serwera za pośrednictwem serwera anonymous FTP. Jest to metoda wygodniejsza od ściągania plików za pośrednictwem przeglądarki internetowej, którą opisaliśmy wcześniej.

Więcej informacji o serwerze anonymous FTP znajdziecie na home.pl.

Większość z nas posiada na komputerze program Total Commander, ale jeśli tak nie jest to szybko go pobierzemy z naszego serwera.

Gdy program mamy już zainstalowany otwieramy go:

Total Commader - Serwer Anonimowy (Anonymous)

Klikamy na ikonkę połączenia FTP - zaznaczyliśmy ją na czerwono. To samo można uzyskać za pomocą skrótu klawiszy ctrl+n lub z menu wybrać kolejno: Sieć -> FTP Nowe połączenie.

Otwiera się poniższe okno gdzie w okno "Połącz z (host lub URL") należy wpisać nasz adres serwera ftp: poa.home.pl

Plik:Anonymous2.jpg

Po wpisaniu wygląda to tak:

Plik:Anonymous3.jpg

Oto widok zawartości serwera:

Total Commader - Widok zawartości serwera Anonimowego (Anonymous)

Jak wspomnieliśmy klikamy 2x myszą w katalog Przedszkole lub klawiaturą zjeżdżamy strzałką w dół na ten katalog i klawiszem Enter wchodzimy w ten katalog. Analogicznie poruszamy się po wszystkich katalogach w tym programie. Cofamy się klikając na strzałkę na samej górze listy katalogów i plików.

Plik:Anonymous5.jpg

Teraz już możemy ściągać dowolny plik. My oczywiście pokażemy to na przykładzie losowo wybranej płyty. W prawym panelu programu należy wybrać pusty katalog do którego ściągniemy pliki obrazu płyty. Aby go utworzyć wystarczy wcisnąć klawisz F7 i wpisać nazwę katalogu i wcisnąć enter.

W tym celu wchodzimy w katalog z płytą i zaznaczamy najlepiej pierwszy plik oznaczony numerem 001 (kolejność jednak nie żadnego znaczenia). Teraz wciskamy klawisz F5 (kopiuj) i enter. Plik jest ściągany :) Można plik również myszką przeciągnąć z lewej strony (serwer) na prawą stronę (nasz komputer).

Zobacz także

Osobiste